ANTS FOR DUMMIES

Ants for Dummies

Ants for Dummies

Blog Article

Мравките живеят на скрити и тъмни места, за предпочитане в полетата, джунглата, селските райони, пустини, паркове.

Тези насекоми нямат бели дробове. Вдишват кислород посредством серия от дупки, разположени странично по тялото им.

И все пак, когато се заровим малко по-надълбоко, разбираме, че те всъщност са две различни животни, които, въпреки че споделят много общи неща, са и различни.

Въпреки че мравките имат своята роля в екосистемата, когато проникнат или се установят в нашите домове, те се категоризират като вредители – защото могат да създадат проблеми основно в две насоки:

Подобни бариери могат да бъдат направени и с други материали като бебешка пудра или талк например.

войник. Това се характеризира с по-голяма глава от обикновено, а също и с по-голям размер. Той отговаря за защитата на мравуняка от други хищници и понякога може да атакува, хапе или помага на работниците да носят предмети или да ги режат. Всичко, защото имат големи и силни челюсти.

Капани за оси Препарати против оси Примамки за оси Уреди за прогонване на оси Бълхи Кърлежи arrow

Мравунякът е малък подземен град, с верига от тунели и множество стаи, наречени камери. Някои от работниците са фермери доставчици, те търсят и носят храна до складовете.

Мравките имат характерно за всяко насекомо разделение на тялото. То се състои от три части: Мравки глава, гърди и корем, тънка гъвкава талия и завършва с шест стройни и здрави крайника. Главата е оборудвана с две дълги и тънки антенки, хранително хоботче с челюсти и очи. Подвижните, извити антенки на мравката са изключително важни. Те са много чувствителни и изпълняват основни сензорни функции. Рядко ще видите мравка с увиснали пипалца, те мърдат непрекъснато. Антените изследват миризми, чуват звукови трептения, движение на въздуха, притежават вкус и тактилни усещания. Мравката общува много чрез докосване и често подава своите сигнали и усещания с допиране на антенката до тази на друга мравка. Очите на мравката са разположени в горната част на главата. Някои мравки според вида са слепи, други имат прости очи, различаващи единствено сенки и движения. Трети мравки имат сложни очи, съставени от многобройни лещи. В очите им съществуват клетки, детектори на поляризирана светлина и ултравиолетови лъчи. За разлика от човекото око, където лещата е само една, мравката вижда света разделен на части, като в пъстър калейдоскоп.

Най-добрите! Винаги адекватни, професионалисти, които знаят какво правят!

Мравките се водят от едно единствено желание; да отглеждат своята колония. Това е най-важното нещо, което трябва да запомните, когато имате работа с нашествие от мравки.

Какавидата е предпоследен етап преди излизане на оформената мравка. Ларвата става какавида и престава да се храни. Те изглеждат като бели мравки, на които краката и антенките са свити.

Мравките са социални насекоми, които подобно на пчелите живеят в добре организирани колонии със строга йерархия (мравуняци).

Следователно в случая с мравките можем да намерим много различни. Една от тях, мравката дърводелец, погрешно свързана със страховитите термити (без да е същата.

Report this page